Tercih Sorgulama

Üniversite Tercihleri Ne Zaman Başlayacak 2019 2020ÖSYM, YKS üniversite tercihlerinin 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacağını, üniversite kayıtlarının ise Ağustos'da yapılacağını bildirdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2019- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin (https://www.osym.gov.tr) internet adresinden, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlandı.

Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanan 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

Kılavuza göre, üniversite tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak. 2019-2020 ders yılında, ÖSYM YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde Ağustos'da yapılacak.

Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.


2019 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndir

2019-ÖSYM YKS Tercih İşlemleri için Tıklayınız

Konular