Tercih Sorgulama

KPSS-2017/2 tercihleri ne zaman başlıyor?2017 KPSS/2 memurluk tercih başvuruları ne zaman başlıyor? Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylar için tercih başvuruları başlıyor. Peki, 2017 KPSS/2 tercih başvuruları ne zaman başlıyor?

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercih alınacak.

2017 KPSS/2 memurluk tercih başvuruları ne zaman başlıyor?

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirilme için adaylar tercihte bulunacak.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2017/2 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor.

Tercih kılavuzu ÖSYM adresinden duyurulacak

Kılavuz, tercih süresi içerisinde ÖSYM'nin "https://www.osym.gov.tr" internet adresinden yayımlanacak.

Adayların kılavuzdaki kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için,21-28 Mayıs 2017'de yapılan KPSS'lerden 2017-KPSS Lisans'tan birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

2017 KPSS/2 memurluk tercihlerine kimler başvurabilir?

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. Ancak, adaylar teknik hizmetler ve sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıflarına dahil kadrolara (tekniker, teknisyen, hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzeylerindeki kadrolara başvuru yapabilecek.

Adaylar, tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre 12-21 Temmuz 2017'de, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri gerçekleştirecek. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak, tercih süresi uzatılmayacak.

KPSS-2017/2 tercih kılavuzu indirmek için tıklayınız

KPSS-2017/2 tercih robotu indirmek indirmek için tıklayınız

KPSS-2017/2 tercih işlemleri için tıklayınız

1 yorum

Umut
14.07.2017 04:50

tercihler gözükmüyor mü ben mi bulamadım yardımcı olursanız çook sevinirim...

Konular