Tercih Sorgulama

ÖSYM Tercih Kılavuzu 2018 İndir!Üniversite adaylarının sabırsızlıkla beklediği 2018 ÖSYS tercih işlemleri başlamak üzere... 2018 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (ÖSYS Kılavuzu), ÖSYM tarafından yayımlanacak. ÖSYS Kontenjan Kılavuzu 2017 pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki panelden TC Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile 2018 ÖSYS Tercihleri yapabilirsiniz. İşte 2018 ÖSYS kontenjan kılavuzu, ÖSYS Tercih Kılavuzu ve detayları tercihsorgulama.com'da...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2018-ÖSYS Tercih İşlemleri ile ilgili açıklamalarında 2018-ÖSYS tercih işlemlerinin Temmuz 2018 - Ağustos 2018 tarihinde başlayıp sona ereceği belirtilen açıklama da, “2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin (https://www.osym.gov.tr/) adresinden ilgili tarihler içerisinde yayımlanacak. Adayların tercih işlemi için Temmuz 2018 - Ağustos 2018 tarihleri arasında Merkezimizin internet adresinde yayımlanacak kılavuzu esas almaları gerekir. Ayrıca, bu tarihler arasında Merkezimizin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekir.” denildi.

Adayların tercihlerini Temmuz 2018 - Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre yapacağı vurgulanan açıklama da, “ÖSYM"nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM"ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adaylar, ÖSYM"nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYM"ye ulaştığından emin olmaları için ekranda '2018-ÖSYS Tercihleriniz '………..' tarihinde başarı ile ÖSYM"ye bildirilmiştir.' ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra 'Tercih Süresi' içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.“ ifadelerine yer verildi.

2018 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın!

2018 ÖSYS Tercih İşlemleri İçin Tıklayın!

Adayların tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceği vurgulanan açıklama da, “Tercih işlemleri, Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59"da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir (Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları bölümü (2 kısım halinde düzenlenmiştir.) mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelenmeden tercihler sonlandırılmamalıdır.) Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2018-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2017-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.” değerlendirmelerine yer verildi.

YGS-LYS Net Sihirbazı indir

YÖK Program Atlası (Lisans-Önlisans) İndir

YÖK YGS LYS başarı sırası sihirbazı indir

Konular