Tercih Sorgulama

Sözelciler pilot olabilir mi?Bugüne kadar sadece sayısal bölüm mezunlarından pilot yetiştiren THY, artık kapılarını sözel mezunlarına da açıyor. Dört yıllık fakülte mezunu olmak yeterli olacak.

Dünyada en çok ülkeye uçan ve 5 yıldır "Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" seçilen THY, büyüyen uçak filosu ve uçuş ağına bağlı olarak pilot ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. THY, 2021'e kadar 4 binden fazla pilota ihtiyaç duyacak. Bu pilotları ağırlıklı olarak yurtiçi kaynağından karşılamayı hedefleyen şirket, bu amaçla 2005'te kurulan THY Uçuş Eğitim Akademisi bünyesinde yılda 500 pilot yetiştirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda sadece üniversitelerin 4 yıllık sayısal ve eşit ağırlık puan türlerinden öğrenci kabul eden bölümlerden mezun adayların başvurularını kabul eden THY Uçuş Akademisi, bu yıldan itibaren sözel bölümlerden mezun olanlara da kapılarını açtı. Daha fazla aday kitlesine ulaşmak için bölüm kısıtlamasını kaldıran THY 4 yıllık fakülte mezunu olan her adayın bölüm şartı aranmaksızın yetiştirilmek üzere pilot ilanına başvuru yapabileceği açıklandı.

THY BEYAZ PERDE'DE

Fransa'da yapılacak 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın resmi sponsoru olan ve Şampiyonlar Ligi ile Rugby Dünya Serisi için görüşmelerini sürdüren THY'ye bir sponsorluk haberi de beyaz perdeden geldi. THY 25 Mart 2016'da vizyona girecek ve başrollerini Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg, Amy Adams, Jeremy Irons, Laurence Fishburne gibi dünyaca ünlü yıldızların paylaştığı "Süperman v Batman: Adaletin Şafağı" filmi için bir süredir yürüttüğü sponsorluk görüşmelerinde sona geldi. Sinema severlerin büyük merakla beklediği filmin oyuncuları ile de reklam çekimi konusunda görüşmelerini sürdüren THY'nin, anlaşmanın resmiyet kazanmasının ardından filosundaki uçaklardan birini film için tasarlanacak özel boyama ile giydirmesi bekleniyor.YGS-LYS Net Sihirbazı indir

YÖK Program Atlası (Lisans-Önlisans) İndir

YÖK YGS LYS başarı sırası sihirbazı indir

Konular