Tercih Sorgulama

YGS ile tercih edilecek bölümler ve taban puanları 2018YGS 2018 sonuçları ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi sonuc.osym.gov.tr adresinden Mart'ta açıklanacak. YGS sonuçları YGS 1, YGS 2, YGS 3, YGS 4, YGS 5 ve YGS 6 olmak üzere 6 farklı puan türünde olacak. İşte; 2018 YGS sonucu ile öğrenci alan bölümler.

YGS sonuçları ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi Tıklayın

YGS puan türleri ile öğrenci alan bölümler ve taban puanları tıkla indir

YGS-LYS Net Sihirbazı indir

YÖK YGS LYS başarı sırası sihirbazı indir

YGS puanıyla öğrenci alan bölümler hangileri? ÖSYM YGS sonuçlarını hesaplamak için 6 çeşit puan türü kullanıyor. Adaylar bu puan türlerine göre LYS'ye girecekleri sınavları belirleyerek tercih yapabilecekler.

YGS sınavında Türkçe, Temel Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 farklı dersten 160 adet soru soruldu. Adaylara 160 dakika süre verildi. YGS sonucunda adayların 6 tür YGS puanı olacak.

YGS'nin alt puan türleri eski sistem ile karşılaştırdığımızda YGS 1 ve YGS 2 'Sayısal', YGS 3 ve YGS 4 'Sözel', YGS 5 ve YGS 6 ise 'Eşit Ağırlıklı' puan türlerine karşılık gelmektedir.

Peki; YGS puan türlerine göre adaylar hangi bölümleri tercih edebilir? Bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Aşağıdaki görsellerin üzerine tıklayarak YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türleriyle hangi bölümlerin tercih edilebildiğini öğrenebilirsiniz.

YGS 1 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

YGS 2 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

YGS 3 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

YGS 4 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

YGS 5 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

YGS 6 PUANIYLA TERCİH EDİLECEK BÖLÜMLER VE TABAN PUANLARI

Konular